Fjalë Kyçe

“Plisat” reagojnë për vendimin që derbi kosovar të luhet në “Fadil Vokrri”

“Plisat” reagojnë për vendimin që derbi kosovar të luhet në “Fadil Vokrri”

Tifo grupi “Plisat” ka reaguar me vendimin e FFK-s që ndeshja Gjilani – Drita të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Alo.

Ky është reagimi i tifo grupit “Plisat”

Kryetari Agim Ademi paska marre vendim qe ndeshja Drita – Gjilani te luhet ne stadiumin e Prishtines!
Stadiumi i Prishtines, sipas Agim Ademit, mund te shnderrohet ne prone e cila leshohet per kedo qe deshiron te luaje ne fushe te mire!
Nuk eshte faji i Prishtines qe qytetet tjera i kane stadiumet sikur ara patatesh.
Stadiumi i Prishtines eshte vetem per ndeshjet e Prishtines dhe Kosoves dhe asnje ekip tjeter nuk duhet te lejohet qe te vije ketu sepse pasojat po i bartim gjithmone vetem ne.
Poashtu, i bejme apel kryetarit te Komunes se Prishtines, Shpend Ahmetit, qe komuna se bashku me klubin e futbollit Prishtina, ta marrin ne menaxhim stadiumin e Prishtines e te mos mbetet ne meshire te dallavereve e manipulimeve te Ffk-se! /Gazeta Alo.