Fjalë Kyçe

Policia jep detaje për rastin ku vajza dyshohet se vrau të atin në Gjakovë

Policia jep detaje për rastin ku vajza dyshohet se vrau të atin në Gjakovë

Komandanti i Stacionit Policor në Gjakovë, Tush Markaj ka dhënë detaje lidhur me rastin e dyshimtë të gjetjes së trupit të pajetë në një shtëpi në rrugën ”Sabrije Vokshi”, ku dyshohet se vajza e cila vuan nga problemet mentale, është autore e krimit.

Ai ka thënë se trupi i pajetë është gjetur sot në mesditë rreth orës 12:00, dhe viktima është një 87 vjeçar.

Markaj ka sqaruar se rastit iu janë përgjigjur të gjitha njësitet relevante, ndërsa thekson se në vendin e ngjarjes nuk është gjetur ndonjë mjet i dyshimt.

Ai konfirmon se për këtë rast, është arrestuar e bija me probleme mendore e të të ndjerit, e cila dyshohet se është autore e vrasjes.

”Vajza është arrestuar dhe ndaluar për 48 orë” ka thënë ai për Klan Kosova.

”Gjendet në Repartin Neuropsikiatrik në Spitalin rajonal në Gjakovë”, tha ai.

”Prokurori i shtetit do të urdhërojë të dërgohet për ekzaminim mjekësor vajza ndërsa gjatë ditës trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion nga Instituti i Mjekësisë Ligjore në Prishtinë”.

A ka dyshime të tjera se kjo vrasje mund të jetë kryer nga dikush tjetër nga jashtë?

”Hetimet preliminare kanë treguar se nuk ka pasur depërtim nga jashtë”, konfirmon Komandanti Tush Markaj.