Fjalë Kyçe

Policia jep detaje për të shtënat me armë zjarri në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë

Policia jep detaje për të shtënat me armë zjarri në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë

Në orët e mbrëmjes të së enjtes është raportuar për të shtëna me armë zjarri në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili theksoi se nuk ka të lënduar.

“Rreth orës 21:30 është raportuar për të shtëna me armë zjarri në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore”, u shpreh Borovci.

“Nga veprimet e para policore në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar disa gëzhoja, ndërkohë që deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar.

Ai thekson se policia po punon në mënyrë aktive për të mbledhur më shumë informacion rreth identifikimit të të dyshuarve, në të njëjtë kohë po vijon punën hetimore me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.