Fjalë Kyçe

Premier ligë, ja si duket rënditja tabelare

Premier ligë, ja si duket rënditja tabelare

Dje dhe sot janë zhvilluar ndeshjet e javës së 29-të në premier ligën angleze, shkruan GazetaAlo.

Pas këtyre ndeshjeve dhe rezultaeve finale rënditja tabelare ka ndryshuar dukshëm.

Man City pas fitores së djeshme ndaj Bournemouth me rezultatin minimal 0:1, kryeson tabelen me 71, pikë të tubuara, ndërsa Liverpooli pas barazimit pa gola ndaj Evertonit rënditet në pozitën e dytë me një pikë më pak se lideri.

Kjo është rënditja tabelare e top 10 skiadrave në premier ligë pas javës së 29-të. /GaztaAlo