Fjalë Kyçe

Prezantimi i De Jong, veprimi i Bartomeut shtangu të dashurën e holandezit (VIDEO)

Prezantimi i De Jong, veprimi i Bartomeut shtangu të dashurën e holandezit (VIDEO)

Frenkie de Jong u prezantua këtë javë te Barcelona, pas transferimit të tij që në fakt ishte kryer që në janar, kur Barça mbylli gjithçka me Ajax dhe e la deri në fund të sezonit në Holandë.

Në prezantimin e tij ishte e pranishme edhe e dashura e tij, Mikky Kiemeney, e cila mbeti e impresionuar nga pritja e 20.000 tifozëve për mesfushorin, ndërsa natyrisht bëri edhe fotot e rastit me De Jong.

Gjatë momentit të fotografive ra në sy një veprim i çuditshëm i presidentit të Barcelonës Josep Maria Bartomeu, i cili thuajse vrapoi drejt çiftit dhe i hoqi nga krahu çantën të dashurës së mesfushorit të sapoblerë.

https://www.instagram.com/p/BzjB-V_lVvV/?utm_source=ig_web_copy_link