Fjalë Kyçe

Prezantohet celulari që “ndryshon ngjyrë”

Prezantohet celulari që “ndryshon ngjyrë”

Vivo, marka kineze që është shumë e famshme në vendet aziatike dhe Indi, ka njoftuar daljen në treg të celularëve V23 dhe V23 Pro.

E veçanta e tyre është se “ndryshojnë ngjyrë” kur ekspozohen në diell.

Sipas Vivo-s, janë dashur dy vite për të krijuar materialin “kamaleon”, që nga i verdhë bëhet blu kur qëndron në diell për 30 sekonda.

Tjetër veçanti është kamera kryesore prej 108 megapixel e Vivo V23 Pro, transmeton a2cnn.

Këta celularë kushtojnë nga 400-600 dollarë.