Fjalë Kyçe

Prishtina barazon me Shkëndijën më Turqi

Prishtina barazon me Shkëndijën më Turqi

Prishtina dhe Shkëndija shfrytëzuan rastin sot të zhvillojnë një ndeshje treningu me skuadra të kombinuara në Belek në kompleksin “Susesi”.

Pas 90-minutave dhe një mori rastesh të lëshuara nga Prishtina, ndeshja u mbyll baras 1:1. Tetovarët shënuan të parët në minutën e 10-të kur nga gjuajtja e lirë qëlluan traversën dhe përfituan nga topi kthyes.

Prishtina para se të barazonte në pjesën e dytë qëlloi pingulen me Arbër Hoxhën (29′).

Ndërsa, rezultatin përfundimtar e solli aksioni i Alen Jasharoskit pastaj asistimit pas harkimit të Hasanajt nga e djathta dhe shënimit efektiv me kokë të amal Arago-s (54′).

Ishte kjo ndeshje që u shërbeu dy trajnerëve për t’i parë të gjithë futbollistët që kanë në dispozicion dhe që kanë më pak minutazhë.