Fjalë Kyçe

Prishtina pëson humbjen e radhës në Turqi

Prishtina pëson humbjen e radhës në Turqi

Prishtina sot ka zhvilluar miqësoren e tretë në përgatitjet e Turqisë.

Ekipi i Miel Josës u mund nga Olimpik Donjetsk, 2:1.

Më poshtë formacionet dhe golashënuesit nga faqja zyrtare e bardhekaltërve.

Miqësore:

Olimpik Donjetsk – Prishtina 2-1 (1-0)

Golat: Anton Shynder (p) 36′, Max Degtyarev 47′ – Jamal Arago 88′

Gjyqtarë: Pavel Maletz, Mihan Gaida, Damian Kos (Poloni)

Olimpik: 1. Konstantin Makhnovskiy 24. Dmitro Gryshko, 3. Illya Tymoshenko, 21. Eugen Tsymbaliyk, 15. Egor Klimenchuk, 18. Sergiy Politilo, 6. Vitaliy Koltsov, 17. Ivan Sondey, 7. Max Teixeira, 8. Andriy Kravchuk, 20. Anton Shynder. Në pjesën e dytë luajtën: Betim Halimi, Igor Snurnitsin, 10. Vitaliy Balashov, 14. Mator, 11. Max Degtyarev. Kryetrajner: Vyacheslav Shevchuk.

Prishtina (4-3-3): 12. Visar Bekaj – 2. Armend Thaqi, 28. Leotrim Bekteshi, 4. Armend Dallku, 13. Abdul Bashiru – 5. Diar Miftaraj, 7. Lorik Boshnjaku (17. Arbër Hoxha – 66′), 27. Marjo Morina (9. Basid Khalid – 66′) – 3. Jamal Arago, 10. Meriton Korenica (77. Mergim Pefqeli – 72′), 19. Alen Jasharoski (66. Ergyn Ahmeti – 59′). Kryetrajner: Mirel Josa.