Fjalë Kyçe

PSG-ja ia mësyn edhe Salahut

PSG-ja ia mësyn edhe Salahut

Gjiganti francez do të mundohet ta transferojë sulmuesin e Liverpoolit, si alternativë të Erling Haalandit

Paris Saint-Germaini ia ka vënë syrin sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah.

Gjiganti francez e sheh futbollistin egjiptian si alternativë të Erling Haalandit.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi francez “Le10Sport”.

Sulmuesi i Borussia Dortmundit shihet si prioritet për parisienët për ta transferuar atë në vitin 2022.

Mirëpo, për norvegjezin PSG-ja do të përballet me konkurrencën e fortë të Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Prandaj, klubi nga “Parku i Princave” do të mundohet ta transferojë Salahun, të cilin e sheh si “gjah” më të lehtë.

“Faraoni” ka kontratë me “Reds” deri në vitin 2023