Fjalë Kyçe

Publikohen formacionet zyrtare: Shaqiri në bankën rezervë te Liverpooli

Publikohen formacionet zyrtare: Shaqiri në bankën rezervë te Liverpooli

Pavarësisht se e ka siguruar titullin, Liverpooli do kërkoj edhe sot që të vazhdojë me fitore në Premier Ligë.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 35’të në kampionatin anglez, kampioni i ri anglez e pret Burnleyn, skuadër e cila po lufton për një pozitë që e dërgon në Europë.

Ndeshja zhvillohet me fillim prej orës 16:00 në ‘Anfield’ dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dyja skuadrat.

Vlen të theksohet se futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri, është në bankën rezervë për këtë ndeshje.

Formacioni zyrtar i Liverpoolit:

Formacioni zyrtar i Burnleyt: