Fjalë Kyçe

Pulisic planifikon të qëndrojë te Chelsea

Pulisic planifikon të qëndrojë te Chelsea

Ylli amerikan, Christian Pulisic po planifikon që të qëndrojë te skuadra e Chelsea.

Lojtari lidhet tash e sa kohë me një largim të mundshëm nga ‘Stamford Bridge’, pasi nuk ishte në mesin e prioriteteve për Thomas Tuchel,

Megjithatë, ‘Dailymail’ shkruan se Pulisic është i vendosur të qëndrojë te Chelsea për të tentuar edhe një herë të fitojë pozitën e startuesit, përcjell lajmi.net.

Amerikani është i bindur se mund të luaj rol të rëndësishëm për ‘Blutë’ dhe dëshiron të dëshmohet para Tuchel.

Chelsea raportohej ta kishte ofruar lojtarin te skuadra e Juventus, si pjesë-këmbimi për Matthijs de Ligt, anash 40 milionë eurove.

Dëshira e tij është Chelsea, por jo gjithçka varet nga ai.