Fjalë Kyçe

Punë e kryer, Real Madridi i siguron shërbimet e talentit

Punë e kryer, Real Madridi i siguron shërbimet e talentit

Synimi i Manchester United dhe Chelsea pritet që të kalojë në verë tek Los Blancos

Sipas asaj që shkruan AS, Real Madrid ka paguar klauzolën për Eder Militao prej 50 milionë eurosh për lojtarin e Portos.

Lojtari pritet ti bashkohet skuadrës spanjolle në fund të këtij sezoni.

Skuadra spanjolle ka arritur marrëveshje verbale me mbrojtësin 21 vjeçar, i cili ka qenë edhe synim i Manchester United, Chelsea dhe Liverpool.

Ai pritet të nënshkruaj kontratë gjashtë vjeçare me kampionin europian.