Fjalë Kyçe

Puyol tregon mbrojtësin më të mirë në botë

Puyol tregon mbrojtësin më të mirë në botë

Legjenda e Barcelonës Carles Puyol ka treguar se cili është mbrojtësi më i mirë në botë, shkruan Gazeta.Alo.

Ky epitet sipas tij i takon vetëm yllit spanjoll të Barcelones Gerard Pique.

“Dëgjoj të gjithë të thonë Van Dijk është mbrojtësi më i mirë në botë! Për mua, padyshim është Gerrard Pique. E konsideroj më të fortë se Ramos dhe se unë. Barcelona varet nga ai, është fenomen!”, ka thënë Carles Puyol. /Gazeta Alo.