Fjalë Kyçe

Qëllohet për vdekje futbollisti hollandez

Qëllohet për vdekje futbollisti hollandez

Bota e futbollit është tronditur nga një ngjarje e rëndë që ka ndodhur në Hollandë. Kelvin Maynard, ish-futbollist i Burton Albion në Angli dhe i disa ekipeve të dorës së dytë në vendin e tulipanëve, humbi jetën pasi u qëllua me disa plumba pistolete në Amsterdam.

Mbrojtësi 32-vjeçar është qëlluar ndërsa ndodhej në automjetin e tij. Policia holandeze është vënë në kërkim të dy të dyshuarve, që sipas dëshmitare u larguan me një motor skuter.

Pavarësisht tentativës për t’i dhënë ndihmën e shpejtë, Maynard ndërroi jetë.

Futbollisti holandez, me origjinë nga Surinami, këtë sezon ishte pjesë e Alphense Boys, por në të kaluarën ka luajtur me ekipe të ndryshme në Holandë dhe jo vetëm.

Të tronditur nga ngjarja e rëndë, drejtuesit e klubit nuk do ta zhvillojnë nesër sfidën kundër Hollandias.