Fjalë Kyçe

Rabiot mesazh PSG-së, kërkon largimin

Rabiot mesazh PSG-së, kërkon largimin

PSG nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit Adrien Rabiot në sezonin e ardhshëm, transmeton Gazeta Alo.

Rabiot sipas medieve franceze, ia ka bërë të qartë krerëve të PSG-së se dëshiron të largohet nga klubi verën që vjen.

Reprezentuesi i Francës në fund të këtij sezoni, e mbyll kontratën me kampionët e Francës, dhe lojtari dëshiron të përvojë të re në futbollin evropiane.

Siç raportohet, “mesfushori Adrien Rabiot ia ka bërë të qartë PSG-në se dëshiron të largohet nga klubi verën e ardhshme me një transferim të lirë”.

Rabiot është duke u monitoruar nga disa klube të mëdha evropiane, përfshirë këtu edhe Barcelonën. /Gazeta Alo/