Fjalë Kyçe

Raiola këshillon Matthijs de Ligt të zgjedh PSG-n ose Juve, jo Bayernin

Raiola këshillon Matthijs de Ligt të zgjedh PSG-n ose Juve, jo Bayernin

Ylli i Ajaxit, Matthijs de Ligt është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, transmeton Gazeta Alo.

Top-klubet evropiane si PSG, Juventus dhe Bayern Munich, janë duke “luftuar” për talentin holandez.

Sipas medieve të huaja, agjentit i lojtarit, Mino Raiola “ka këshilluar klientin e tij të transferohet në PSG ose Juventus, e jo në Bayern Munich”.

Matthijs de Ligt mësohet se dëshiron të bëhet pjesë e një klubi më të madh se Ajaxi.

PSG-ja, Juve dhe Bayern Munich janë duke përgatitur ofertat për holandezin, i cili në muajin janar pritet të bëhet më klub të ri. /Gazeta Alo/