Fjalë Kyçe

Rama publikon foto nga zyrat e Manchester City në Angli

Rama publikon foto nga zyrat e Manchester City në Angli

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot foto nga zyrat e skuadrës angleze të futbollit, Manchester City.

Kujtojmë Bashkia e Durrësit dhe Ministria e Sportit firmosën një marrëveshje me klubin anglez të Manchester City.

Kjo skuadër do të hapë në Durrës një akademi futbolli për të gjithë të rinjtë e rajonit të Ballkanit.

Në firmosjen e kësaj marrëveshje një ditë më parë, ka qenë i pranishëm edhe Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja Evis Kushi dhe kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emirjana Sako.