Fjalë Kyçe

Real Madrid – Ajax dhe Dorrmund – Tottenham, formacionet zyrtare

Real Madrid – Ajax  dhe Dorrmund – Tottenham, formacionet zyrtare

Real Madridi do të luaje sonte përballjen e dytë ndaj Ajax në ligën e kampionëve, ndërsa Dortmund ndaj Tottenhamit, shkruan GazetaAlo.

Rezultatet e përballjeve të para:
Ajax – Real Madrid 1:2, ndërsa Tottenham – Dortmund 3:0.

Sonte ndeshjet e kthimit luhen nga ora 21:00, dhe skauadrat tanimë kanë publikiar formacionet zyrtare.

Ral Madrid – Ajax.

Real Madrid XI: Courtois; Reguilon – Nacho – Varane – Carvajal; Kroos – Casemiro – Modric; Vinicius – Benzema – Vazquez.

Ajax XI: Onana; Tagliafico – Blind – De Ligt – Mazraoi; Schone – De Jong – Van De Beek; Neres – Tadic – Ziyech.

Dortmund -Tottenham.

Borussia Dortmund (4-2-3-1): Bürki; Wolf, Akanji, Zagadou, Diallo; Delaney, Witsel; Sancho, Reus, Guerreiro; Alcacer

Tottenham Hotspur (3-4-3): Lloris; Alderweireld, Sánchez, Vertonghen; Aurier, Sissoko, Wanyama, Rose; Eriksen, Son, Kane. /GazetaAlo