Fjalë Kyçe

Real Madrid – Ajax, formacionet e mundshme

Real Madrid – Ajax, formacionet e mundshme

Real Madrid dhe Ajax do të luajn somte ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në ligën e kampionëve, shkruan GazetaAlo.

Ndeshja e parë e luajtur në Amsterdam ka përfunduar me fitoren e madrilianëve me rezultatin 1:2.

Përballja e sontme luhet nga ora 21:00 në stadiumin Santiago Bernabeu.

Tanimë të dyja skiadrat kanë publikuar formacionet e mundshme.

Real Madrid:
Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Reguilon; Casemiro, Modric, Kroos; Vinicius, Benzema, Lucas

Ajax:
Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; De Jong, Schone; Neres, Van de Beek, Ziyech; Tadic. /GazetaAlo