Fjalë Kyçe

Real Madrid merr vendim për Neymarin

Real Madrid merr vendim për Neymarin

Real Madrid siç duket nuk do ta sfidoj Barçën për yllin e PSG, sepse Los Blancos kanë Vinicius Jr, Eden Hazard dhe Rodrygo.

Real Madridit iu është ofruar shansi për të nënshkruar Neymar nga PSG këtë afat transferimi, pavarësisht se lojtari është i vendosur për të nënshkruar një kthim mahnitës në Barcelonë.

Braziliani është i etur të largohet nga PSG pas dy vitesh në Francë.

Real Madrid ka qenë prej kohësh i lidhur me një lëvizje për Neymarin me presidentin e klubit, Florentino Perez, duke admiruar 27-vjeçarin që nga ditët e tij si i ri në Santos.

Por Reali mendon se Vinicius ka potencial të jetë një nga lojtarët më të mirë në futbollin botëror gjatë viteve të ardhshme, dhe prandaj ata mendojnë se çdo lëvizje për Neymar do të ishte një pengesë kur bëhet fjalë për zhvillimin e të riut.