Fjalë Kyçe

Real Madrid nuk e transferon Christian Eriksenin për këtë arsye

Real Madrid nuk e transferon Christian Eriksenin për këtë arsye

Real Madrid duket se i ka dhënë fund interesimit për Christian Eriksen.

Real Madrid nuk dëshiron ta transferojë Christian Eriksenin, pasi duhet t’i shpenzojë rreth 150 milionë euro për shërbimet e tij.

Skuadra spanjolle është duke u mbështetur në Luka Modricin dhe Dani Ceballos, andaj nuk dëshiron ta shpenzojë atë shumë në transferimin e danezit.

Tottenham tani është në rrezik nga Barcelona për Christian Eriksenin, pasi edhe ata janë në garë për të.

Danezi ka disa sezone që po kalon nëpër një formë të lartë, andaj katalonasit e duan transferimin e tij.