Fjalë Kyçe

Real Madrid prinë garën ndaj Man Utd për talentin brazilian

Real Madrid prinë garën ndaj Man Utd për talentin brazilian

Real Madrid dhe Manchester United po zhvillojnë një garë të madhe për të siguruar shërbimet e lojtarit të Portos.

Eder Militao është lojtari që ka përfunduar së fundmi në radarët e gjigantëve të futbolli evropian.

Thuhet se madrilenët po prijnë këtë garë në raport me skuadrën nga Manchester, dhe thuhet se ata kanë ofruar rreth 50 milionë euro për lojtarin, shkruan “Goal”, transmeton lajmi.net.

Lojtari i cili paraqitet në pozitën e qendër mbrojtësit ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme me Porton, arsye kjo pse gjigantët e futbolli janë vënë në kërkim të tij.

Klauzola për lirimin  21 vjeçarit është 50 milionë euro, dhe thuhet se skuadra e tij aktuale nuk do të dëgjojë për asnjë ofertë më të ulët.

Militao thuhet se e pëlqen jashtëzakonisht shumë mundësinë për një kalim në “Santiago Bernabeu” dhe është në pritje të dritës jeshile.