Fjalë Kyçe

Real Madrid shënon fitore ndaj Atletico Madrid, ky është rezultati

Real Madrid shënon fitore ndaj Atletico Madrid, ky është rezultati

Derbi lokal i Madridit i takoi skuadrës së udhëhequr nga Santiago Solari.

Real Madrid arriti që të triumfojë me rezultatin 1:3, në udhëtimin e vështirë në “Ëanda Metropolitano”, shkruan lajmi.net.

Golat për skuadrën mbretërore u shënuan nga Casemiro, Sergio Ramos dhe Garreth Bale.

Kurse, për vendasit, golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi francez Antoine Griezmann.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas “WhoScored”.