Fjalë Kyçe

Real Madrid – Villarreal, formacionet zyrtare

Real Madrid – Villarreal, formacionet zyrtare

Real Madridi do të mirëpresë Villarrealin në javën e 36 të La Ligas në një duel që premton gola dhe spektakël, aq më tepër që luhet edhe në Santiago Bernabeu.

Real Madridi tenton të përfundoje sezonin me fitore në këto javë të mbetura ndërsa Villarreal ka një objektiv madhor; mbijetesën.

Në këto rrethana, Zinedine Zidane ka vendosur për këtë formacion startues;

Real Madrid XI: Courtois; Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo; Casemiro, Valverde, Kroos; Lucas, Brahim dhe Mariano.

Villarreal XI: Andrés, Mario, Álvaro, Funes Mori, Quintilla; Iborra, Cazorla; Fornals, Chukwueze, Pedraza dhe Gerard. /Gazeta Alo