Fjalë Kyçe

Real Madridi interesohet për yllin e Ligës Premier pasi Ancelotti kërkon të ndërtojë super ekip

Real Madridi interesohet për yllin e Ligës Premier pasi Ancelotti kërkon të ndërtojë super ekip

Real Madrid raportohet se është i interesuar për një yll të Ligës Premier pasi transferimit të Kylian Mbappes.

Më herët gjatë muajit, u konfirmua se francezi është transferuar në Madrid nga gjiganti i Ligue 1, Paris Saint Germain.

Në një deklaratë të klubit thuhej: “Real Madrid CF dhe Kylian Mbappe kanë arritur një marrëveshje ku ai do të jetë lojtar i Real Madridit për pesë sezonet e ardhshme”.

Real Madrid ‘interested’ in Premier League star as Ancelotti looks to build…
Me nënshkrimin e Mbappes dhe ardhjen e afërt të Endrick, është thënë se Carlo Ancelotti do të ketë një super skuadër në dispozicion të tij.

Tani, është pohuar se Madridi po synon një tjetër nënshkrim të madh. Siç raportohet nga ESPN Argentina, gjigantët spanjollë janë të interesuar për yllin e Tottenham Hotspur, Cristian Romero.

Së fundmi, Romero foli për të ardhmen e tij teksa largohet me Argjentinën për Kupën e Amerikës.

Lojtari ka thënë ​​për DSports Como Te Va: “E vërteta është se jam mirë. Për momentin nuk po mendoj për atë (një transferim), po mendoj të përgatit veten këto ditë për të arritur në ekipin kombëtar në mënyrën më të mirë të mundshme, që është hapi tjetër që kam”.

“Gjërat që dalin në këtë moment padyshim që analizohen gjithmonë, por unë nuk po mendoj për të ardhmen, po mendoj për ekipin kombëtar”.

“Tani që kam Kupën e Amerikës, gjithmonë do të përpiqem ta çoj kombëtaren në krye dhe më pas do të shohim se çfarë do të ndodhë”, ka shtuar më tej Romero.