Fjalë Kyçe

Real Madridi përshëndetët me Ligën e Kampionëve

Real Madridi përshëndetët me Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar të dyja përballjet e kthimit të 1/8-së së finales në ligen e kampionëve, shkruan GazetaAlo.

Real Madrid dhe Dortmund janë eliminuar nga kjo garë e madhe evropiane.

Skuadra e Realit është eliminuar nga Ajaxi, ndërsa Dortmund nga Tottenhami.

Rezultatet finale.

Real Madrid – Ajax 1:4, ndeshjën e parë e kishte fituar Reali 1:2.

Dortmund – Tottenham 0:1, ndeshjen e parë poashtu e kishte fituar Tottenham 0:3. /GazetaAlo