Fjalë Kyçe

Reali dëshiron transferimin e këtyre dy lojtarëve

Reali dëshiron transferimin e këtyre dy lojtarëve

Real Madrid kanë qenë të rezervuar në tregun e transferimeve viteve të fundit, por kjo politikë e klubit mund të ndryshojë.

‘Los Blancos’ besojnë se kanë kapacitete për të përballuar transferimin e Neymar dhe Eden Hazard, shkruan ‘Le10Sport’, përcjell lajmi.net.

Të dy këta lojtarë janë të lidhur me një kalim te Real Madrid prej kohësh.

Zërat më të mëdha kanë qenë verën e kaluar, ku Real Madrid provoi shumë mundësi për të bindur lojtarët dhe klubet e tyre.

Mos transferimet e mëdha në vitet e fundit, mund të bëjnë që Florentino Perez të provoi këtë dyshe në verën e vitit 2019.

Eden Hazard është pjesë e Chelsea, ndërsa Neymar e kampionëve të Francës, skuadrës së PSG-së.