Fjalë Kyçe

Reali tashmë ka hequr dorë përfundimisht nga dy yje të mëdha të futbollit

Reali tashmë ka hequr dorë përfundimisht nga dy yje të mëdha të futbollit

Florentino Perez së bashku me Zinedine Zidane kanë vullnetin e plotë për ta rikthyer Realin në një skuadër galaktike.

Eden Hazard është në krye të listës, i cili sipas raportimeve, mendohet që ka arritur akordin me drejtuesit los blancos.

E vetmja gjë që mund ta pengojë atë të largohet nga “Stamford bridge” është fakti që Chelsea-t i është hequr e drejta për të zhvilluar merkato, teksa drejtuesit e klubit shpresojnë që të bindin belgun të ndërrojë mendje dhe të rinovojë kontratën.

Përderisa Eden Hazard mbetet prioriteti kryesorë, klubi i Real Madridit ka hequr dorë përfundimisht nga Sadio Mane dhe Paul Pogba.

Klubi i Real Madridit beson se skuadra e Liverpool nuk e lejon asesi transferimin e Sadio Mane tek një skuadër tjetër, ndërsa Paul Pogba ka kërkuar pagë të madhe, dhe se do të hiqet përfundimisht nga lista.