Fjalë Kyçe

Renditja aktuale e “Këpucës së Artë”

Renditja aktuale e “Këpucës së Artë”

Ylli i Barcelonës Lionel Messi i prin gares për Këpucën e Artë, shkruan GazetaAlo.

Leo Messi deri më tani ka shënuar 32 gola dhe ka 5 më shumë se Kylian Mbappe i cili e ndjek me 27-të gola të shënuar.

Kjo është renditja aktuale e “Këpucës së Artë”:

1. Lionel Messi – 32 gola (64 pikë)
2. Kylian Mbappé – 27 gola (54 pikë)
3. Fabio Quagliarella -21 gola (42 pikë)
4. Krzysztof Piatek – 20 gola (40 pikë)
5. Robert Lewandowski -19 gola (38 pikë)
6. Duvan Zapata – 19 gola (38 pikë)
7. Sergio Agüero – 19 gola (38 pikë)
8. Cristiano Ronaldo – 19 gola (38 pikë)
9. Luis Suárez – 19 gola (38 pikë)
10. Nicolas Pépé – 18 gola (36 pikë)