Fjalë Kyçe

Renditja ‘e çmendur’ e Ligës së Parë

Renditja ‘e çmendur’ e Ligës së Parë

Janë zhvilluar sot pesë përballje të javës së 24 të Ligës së Parë, shkruan GazetaAlo

Vitia ka triumfuar në fundin e ndeshjes përballë Ramiz Sadikut, për të marrë një tre pikësh prej ai nga kryeqyteti në luftën për tu inkuadruar në Superligë.

Gjakovarët mposhtën pastër Kikën nga Hogoshti me rezultat 2-0, falë golave të realizuar nga Lorik Rudi dhe Ardit Vokshi.

2 Korriku në ndeshjen tjetër ka mposhtur Istogun dhe është shmangur nga fundi i tabelës.

Rënditja tabelare pas ndeshjeve të sotme. /GazetaAlo.