Fjalë Kyçe

Rënditja tabelare e IPKO Superligës pas javës së 25-të

Rënditja tabelare e IPKO Superligës pas javës së 25-të

Prishtina ka shënuar fitore para tifozëve të vet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, duke e mposhtur Lirinë, me rezultat 3:0, shkruan Gazeta Alo.

Skuadra e Prishtinës arriti fitore të lehtë përball skuadres nga Prizreni e cila nuk ishte në asnjë moment kindërshtar i denjë për vendasit.

Golat i realizuan Ergyn Ahmeti dhe Meriton Korenica i cili realizoi dy herë në portën e Lirisë. /Gazeta Alo.

Kjo është rënditja tabelare.