Fjalë Kyçe

Rënditja tabelare e IPKO Superligës pas takimeve të javës së 30-të

Rënditja tabelare e IPKO Superligës pas takimeve të javës së 30-të

Kanë përfunduar përballjet e sotme të javës së 30 në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan GazetaAlo.

Skuadra e Llapit ka shënuar fitore ndaj Trepçës 89 me rezultatin 4:1 dhe ka bërë një hap të rëndësishëm drejt titullit.

Edhe akuadra e Ferizajit ka arritur një fitore të madhe përball Lirisë me rezultatin 3:1.

Rezultatet e takimeve të sotme dhe tabela. /Gazeta Alo.

TABELA