Fjalë Kyçe

Renditja tabelare në Ligën e Parë

Renditja tabelare në Ligën e Parë

Janë zhvilluar sot përballjet e javës së 19-të në Ligën e Parë.

Tashmë shumë skuadra janë futur në garë për dy pozita që mundësojnë ndeshjet e barazhit për Superligë, ndërkohë që dy kryesuesit Vushtrria dhe Besa duket se janë shkëputur ndjeshëm në tabelë.

Edhe pas javës së 19-të Vëllaznimi vazhdon të mbetet jashtë katërshes së madhe, por tashmë ndodhet vetëm një pikë larg zonës së shumë kërkuar.

Luftë e madhe po bëhet për të kërkuar edhe barazhin që mundëson ndeshjen finale për të qëndruar në Ligën e Parë, derisa kemi shumë ndryshime në klasifikim pas fitores së Vllaznisë së Pozheranit dhe Kikës.

Më poshtë mund ta ndiqni tabelën e kompletuar pas ndeshjeve të këtij vikendi: