Fjalë Kyçe

Reus: Dortmund mezi pret përballjen me Messin

Reus: Dortmund mezi pret përballjen me Messin

Lionel Messi u emërua në skuadrën e Barcelonës për ndeshjen e së martës në Ligën e Kampionëve me Borussia Dortmund dhe Marco Reus shpreson se sulmuesi është i gatshëm për të luajtur.

Dortmundi pret Barcën në ndeshjen hapëse të Grupit F, me Messin në pretendimin për të bërë paraqitjen e tij të parë të sezonit.

Superylli argjentinas ka munguar në katër ndeshjet e para në La Liga për shkak të një dëmtimi, por është përfshirë në skuadrën e Ernesto Valverde, megjithë trajneri tha të premten se 32-vjeçari të mos ishte i gatshëm në kohë, përcjell lajmi.net.

“Ne duam që Messi të luajë, por nuk mund të ndikojmë në atë që do të jetë nesër”, tha gjermani të hënën në një konferencë për media.

“Ne nuk duam të flasim shumë për kundërshtarin. Të gjithë e dinë se ai është më i miri, por ne luajmë në shtëpi dhe duam të fitojmë”.

“Një lojë e vështirë na pret. Ne duhet të jemi të kujdesshëm dhe do të duhet të vuajmë shumë në lojë. Ne duhet të jemi të guximshëm dhe të luajmë lojën tonë, të sulmojmë dhe pastaj të shpresojmë të shënojmë gola”, deklaroi ai.