Fjalë Kyçe

Publikohen rezultatet e konkursit për specializantë

Publikohen rezultatet e konkursit për specializantë

Sistemit shëndetësor i janë shtuar edhe 1 mijë e 500 specializantë. Kështu është bërë e ditur në një konferencë për media që u mbajt pas takimit që kishte i pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Shefi i ekzekutivit vlerësoi se ky është një hap shumë i madh në shëndetësi.

Kurse, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, thotë se nga ky vit do të hapen konkurse për specializant çdo vit.

“Mjekët tanë, akademikët e ardhshëm 1mijë e 500 familjet e tyre sot më shumë se sa të gëzuar do të jenë të kënaqur që në sistemin shëndetësor po shtohen edhe 1 mijë e 500 specializantë…Ministria e Shëndetësisë nga ky vit do të hap konkurs për specializant çdo vit”, ka thënë Zemaj.

Listën e plotë mund ta shihni këtu