Fjalë Kyçe

Rikthehet Xherdan Shaqiri

Rikthehet Xherdan Shaqiri

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka lënë lëndimin prapa dhe është kthyer në stërvitje me klubin.

Sulmuesi anësor i Liverpoolit sot është kthyer në stërvitje me skuadrën e Liverpoolit, pas qëndrimit jashtë fushave për afro 2 muaj.

28 vjeçari është paraqitur në vetëm katër ndeshje këtë sezon me Liverpoolit dhe të gjitha si zëvendësues, duke luajtur vetëm 25 minuta në total.

“I gëzuar që jam përsëri në fushë me djemtë” – ka shkruar Shaqiri në faqen e tij zyrtare në ‘Facebook’.