Fjalë Kyçe

Roberto de Zerbi, favorit për ta marrë drejtimin e Brightonit

Roberto de Zerbi, favorit për ta marrë drejtimin e Brightonit

Roberto de Zerbi është favorit për ta marrë drejtimin e skuadrës së Brightonit.
Sipas Fabrizio Romanos, pas largimit të Graham Potter, klubi është i interesuar që ta gjejë sa më shpejt zëvendësuesin e tij, transmeton lajmi.net.

Disa ndër arsyet pse klubi po punon që ta finalizojë marrëveshjen me Zebrin janë futbolli cilësor i praktikuar nga trajneri dhe besimi në lojtarë të rinj.

Mbetet të shihet se si do të përfundojë kjo çështje.