Fjalë Kyçe

Rodrygo Goes tregon pse nuk dëshiron ta krahasojnë me Ronaldon

Rodrygo Goes tregon pse nuk dëshiron ta krahasojnë me Ronaldon

Rodrygo Goes nuk dëshiron që t’i bëhen krahasime me fenomenin brazilian, Ronaldo.

18 vjeçari ka shënuar një gol të bukur në fitoren 2:0 të Real Madridit kundër Osasunës në ‘Santiago Bernabeu’.

Rodrygos iu deshën hiq më shumë se 93 sekonda në fushë për të dërguar topin në rrjetën e Osasunës.

Braziliani menjëherë pas ndeshjes, u ka tërhequr vërejtjen gazetarëve, që të mos i bëhen krahasime me Ronaldon, një nga sulmuesit më të mirë që ka njohur futbolli.

“Nuk dua asnjë krahasim me Ronaldon pasi ai është njëri prej më të mirëve dhe më i miri i vendit tim”, tha Rodrygo për gazetarët.