Fjalë Kyçe

Roma – Bologna, formacionet zyrtare

Roma – Bologna, formacionet zyrtare

Roma dhe Bologna do të jetë ndeshja e fundit e javës së 24-të në kampionatin italian Serie A, shkruan GazetaAlo.

Skuadra romake do të futet në këtë përballje me qëllimin e vetëm arkëtimin e tre pikëve të cilat do ta mbanin seriozisht në garë për një pozit e cila dërgon në ligën e kamponëve.

Sfida në fjal luhet në stadiumin ‘Olimpico’ me fillim nga ora 20:30.

Tanimë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

AS Roma: Olsen; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Cristante, De Rossi/Nzonzi, Pellegrini; Zaniolo, Dzeko, Kluivert.

Bologna: Skorupski; Mbaye/Helander, Calabresi, Danilo, Dijks; Poli, Pulgar; Edera, Soriano, Sansone; Santander. /GazeraAlo