Fjalë Kyçe

Roma me fitore bindës kundër Genoas, ja notat e lojtarëve

Roma me fitore bindës kundër Genoas, ja notat e lojtarëve

Roma ka fituar me rezultat bindës 3-1 në udhëtim te Genoa në kuadër të javës së 20-të në Serie A.

Golat për Giallorossët i shënuan Cengiz Under (5’), Davide Biraschi me auto-gol (44’) dhe Edin Dzeko (74’), ndërsa Goran Pandev (45’) shënoi golin e vetëm për vendasit.

Roma ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.09, derisa Genoa u vlerësua me 6.31.

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishin sulmuesi boshnjak dhe Lasse Schone, që u notuan me 8.3.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Mattia Perin që u vlerësua me 5.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: