Fjalë Kyçe

Roma merr tri pikë të lehta nga udhëtimi në Verona

Roma merr tri pikë të lehta nga udhëtimi në Verona

Roma ka arritur që të shënojë fitore shumë të rëndësishme në kuadër të xhiros së 23-të në Serie A.

Skuadra e udhëhequr nga Di Francesco ka shënuar fitore me rezultatin 3:0, kundër Chievo Veronas, shkruan lajmi.net.

Serinë e golave në këtë takim e hapi Stephan El Shaarawy, kur tundi rrjetën e vendasve në minutën e 9’ të takimit.

Duhej të luheshin edhe nëntë minuta të tjera që të shihnim golin e dytë. Ishte boshnjaku Edin Dzeko i cili në minutën e 18’ dyfishoi epërsinë e kryeqytetasve.

Në pjesën e dytë, rrjetën edhe njëherë e tundi Aleksandar Kolarov i cili realizoi për 0:3, kur luhej minuta e 51’ e takimit.

Me këtë fitore të rëndësishme, Roma aktualisht ngritët në pozitën e katërt në tabelë, me 38 pikë të grumbulluara.

Chievo Verona mbetet në pozitën e fundit dhe konfirmon se është duke rënë nga Serie A, me vetëm 9 pikë pas 23 xhirove.