Fjalë Kyçe

Roma ‘studion’ mundësinë e transferimit të Icardit

Roma ‘studion’ mundësinë e transferimit të Icardit

Roma është duke studiuar gjasat që të zëvendësojnë sulmuesin Edin Dzeko me yllin e PSG-së, Mauro Icardi.

Sipas Il Corriere dello Sport, Dzeko që ka edhe një vit kontratë me pagë 7.5 milionë euro për sezon pritet të largohet nga “Olimpico”, përcjellë lajmi.net.

Boshnjaku ka prishur raportet me trajnerin Paulo Fonseca dhe gjithashtu ka humbur shiritin e kapitenit te Roma.

Dzeko pritej që t’i bashkohej Juventusit verën e kaluar, por marrëveshja nuk u kompletua sepse dështoi transferimi i Arkadiusz Milik nga Napoli te Roma.

Sipas gazetës italiane, Roma është duke studiuar mundësinë që të marrë në skuadër ish yllin e Interit, me PSG-në që ndoshta do ta shesë për arsye financiare.

Huazimi me opsion blerje do ishte zgjidhje, por ‘operacioni’ do jetë i komplikuar shkaku i pagës së lartë të lojtarit dhe Dzeko duhet të largohet kur argjentinasi të arrijë.