Fjalë Kyçe

Roma transferon tre lojtarë në janar

Roma transferon tre lojtarë në janar

Roma janë të interesuar të bëjnë tre transferime në janar, për të forcuar mbrojtjen, mesfushën dhe sulmin e tyre.

‘Giallorosët’ po kalojnë një nga sezonet më të dobëta viteve të fundit, duke u renditur në vendin e shtatë në Serie A pas 14 ndeshjeve të zhvilluara.

Sipas ‘Corriere dello Sport’, objektivi primar i Romës është mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani, përcjell ‘lajmi.net’.

Në mesfushë, po shikohen mundësitë për Donny van de Beek të Ajax, Julian Weigel te Dortmundit, Hector Herreran e Manchester Unitedit dhe Adrien Rabiot te PSG-së.

Një emër i madh mund t’i bashkohet Romës për fazën e sulmit sipas gazetës italiane, dhe bëhet fjalë për Domenico Berardin e Sassuolos.