Fjalë Kyçe

Ronaldo e ftoi në Juventus, ja si përgjigjet De Ligt

Ronaldo e ftoi në Juventus, ja si përgjigjet De Ligt

Ylli holandez ka zbuluar një prapaskenë interesante pas përballjes Portugali – Holandë, shkruan Gazeta Alo.

I shumë dëshiruari nga shumë skuadra evropiane ka deklaruar se Cristiano Ronaldo e ka ftuar ti bashkohet atij te Juventus.

Cristiano Ronaldo ju tha që të vini tek Juventusi:

Matthijs de Ligt ”Po, ai më tha që të transferohem tek skuadra e Juventusit, dhe unë duhet të pranojë se isha pak i tronditur për shkak të kèsaj, kështu që unë nuk i dhash ndonjë përgjigje atij”, ka deklaruar ylli holandez. /Gazeta Alo.