Fjalë Kyçe

Ronaldo e lë vetëm Messin në Bernabeu në finalen e madhe të Copa Libertadores

Ronaldo e lë vetëm Messin në Bernabeu në finalen e madhe të Copa Libertadores

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk do të shohin së bashku finalen e Copa Libertadores në ‘ Santiago Bernabeu’, me këtë të fundit që ka refuzuar një gjë të tillë.

Më 9 dhjetor (e diel), River Plate dhe Boca Juniros zhvillojnë ndeshjen e dytë finale të Copa Libertadores në stadiumin e Real Madridit.

Federata e Futbollit të Spanjës që ka marrë përgjegjësinë për organizimin e kësaj ndeshje, ka ftuar dy lojtarët më të mirë në histori të futbollit që të ndjekin nga afër këtë finale.

Derisa Messi ka pranuar këtë ftesë, njëjtë nuk ka vepruar Cristiano Ronaldo.

‘AS’ nga burimet e afërta me lojtarin portugez, raporton se Ronaldo ka refuzuar ofertën e Federatës së Futbollit të Spanjës, duke thënë se është ende herët për t’u rikthyer në Bernabeu, duke lënë të kuptohet se raportet e tij me drejtues te Real Madridit nuk janë më të mirat.