Fjalë Kyçe

Ronaldo fantastik, theu edhe një rekord me Juven

Ronaldo fantastik, theu edhe një rekord me Juven

Me Superkupën e Italisë, të përfshirë sot në vitrinën e trofeve të hipotekuar, pas fitores 1-0 ndaj Milan, të vendosur pikërisht me golin e tij, Cristiano Ronaldo ka regjistruar gjithashtu një tjetër rekord personal.

CR7 në fakt ka fituar trofeun e katërt të Superkupës por të vendeve të ndryshme.

Ylli portugez e ka ngritur këtë trofe me katër ekipe të ndryshme në kampionate të ndryshme: në Portugali me Sporting Lisbona, në Angli me Manchester United, në Spanjë me Real Madrid dhe tashmë me Juventus, ndonëse e zhvilluar në Arabinë Saudite.

Triumfues kudo, ky është SuperCR7.