Fjalë Kyçe

Rrëfimi i familjes mbi ngjarjen e të moshuarit që ishte zhdukur dhe u gjend pa shenja jete në Prishtinë

Rrëfimi i familjes mbi ngjarjen e të moshuarit që ishte zhdukur dhe u gjend pa shenja jete në Prishtinë

Është gjendur i vdekur 81 vjeçari Enver Berkolli , 100 metra larg shtëpisë.

Ka 5 javë që është raportuar i humbur.

E pas shumë kërkimeve , një ditë më parë Enver Berkolli u gjend i vdekur.

Trupi i 81 vjecarit u gjend rreth orës 15:00 në këtë përrua, 100 metra larg shtëpisë së tij.

Ai u gjetë nga një kalimtarit i rastit që po kalonte andej.

Ndërkohë në familjen e të ndjerit tashmë janë hapur dyert për ngushëllime.

Edhe pse të mërzitur për vdekjen e tij, gjetja e tij është një lehtësim për familjarët.

Kështu thotë mbesa e tij ,Haxhere Haxholli

Haxholli shtonë se sipas raporti mjeksor, 81 vjeçari kishte pësuar infarkt dhe nuk ka pas shenja dhune.

Rastin e ka konfirumar edhe Policia e Kosovës , ata e cilësojnë si vdekje e dyshimtë.

Enver Berkolli u varrosë gjatë ditës në varrezat e lagjës Velani në Prishtinë.