Fjalë Kyçe

Rrezikon burgun, Alonso: E di çfarë ka ndodhur

Rrezikon burgun, Alonso: E di çfarë ka ndodhur

Xabi Alonso është një tjetër futbollist që rrezikon burgun. Të gjithë futbollistët që kanë luajtur në La Liga janë venë në shënjestër nga autoritet vendore spanjolle për evasion fiskal.

Cristiano Ronaldo ishte një prej tyre, por që pranoj një marrëveshje për të paguar një gjobë të majme.

Edhe Marcelo ndoqi po të njëjtën rrugë. Ai që ka vendosur t’I shkojë deri në fund çështjes është Alonso, i cili nuk ka pranuar se është fajtor dhe as të bëjë një marrëveshje.

Lajmi bëhet i ditur nga “El Confidencial” e cila thekson se ish-mesfushori nuk dëshiron të arrijë një marrëveshje për shkak të çështjeve parimore. Ish-lojtari dyshohet se ka fshehur të ardhurat për të shmangur taksat. Gjyqi do të mbahet në 23 janar.

“Nëse do të kisha dyshime rreth situatës sime do të kisha arritur marrëveshje, por jam I qartë për ato që kanë ndodhur”, është shprehur Alonso.