Fjalë Kyçe

Rritet vlera e Vinicius Jr

Rritet vlera e Vinicius Jr

Vinicius Jr po tregon performansa fantastike te skuadra e Real Madridit, shkruan GazetaAlo.

Kjo ka bërë që vlera e tij të ndryshoj dukshëm.

Duke i’u referuar TM, vlera në market e Vinicius Junior është rritur nga 35 milion euro në 70 milion.

Ai tashmë është lojtari i 35-të më i shtrejtë në botë, dhe është vetëm 18 vjeç. /GazetaAlo.