Fjalë Kyçe

‘Samba’ nga Brazili që po shkëlqen te Feronikeli

‘Samba’ nga Brazili që po shkëlqen te Feronikeli

Padyshim që është një nga futbollistët kryesor të Feronikelit këtë edicion.

Bëhet fjal për mesfushorin Jean Carioca, i cili është nga Brazili.

‘Samba’ po shkëlqen në fanellen e Niklit duke qenë titullar i padiskutushëm në formacionin e Zekrija Ramadanit.

Në 15 ndeshje sa ka luajtur në Superligë, Carioca ka shenuar katër gola dhe ka asistuar një herë, por një kohë ishte i lenduar ku nuk mundti ti ndimoj skuadrës.

Carioca, mbi super e veta ka një karrierë të madhe, ndërsa vlen të përmendet se ka qenë pjesë e Kukësit në Kategorin Superiore.